آب ماهی قزل الا

مناسب ترين آب ، آبي است كه دماي آن در حدود 16 درجه سانتي گراد باشد .همچنين لازم به توضيح است كه ماهي قزل آلا ، به دليل اينكه به طور طبيعي تمايل به زندگي در آبهاي سرد دارد و قادر به زندگي در اين نوع آب مي‌باشد ( كه به همين دليل جزء ماهيان سردابي به حساب مي‌آيد ) نمي‌توانند آبهايي را كه دماي آن بالاتر از 20 درجه سانتي گراد باشد تحمل مي‌كند .

در چنين شرايطي ، تلفات استخرها شروع مي‌شود زيرا براي انجام فعاليتهاي حياتي و از همه مهمتر سوختن غذا در بدن و توليد انرژي ، دماي آب بايد در حد معيني باشد .

 

توضيح اينكه هر چه دماي آب پايين تر باشد ( آب استخر نبايد يخ زده باشد ) ميزان حل شدن اكسيژن هوا در آب ، افزايش مي‌يابد . در ضمن ، هر قدر ميزان اكسيژن محلول در آب ، در استخرهاي پرورش قزل آلا ، بالاتر باشد (البته نبايد از حد معيني فراتر رود زيرا حد بسيار بالاي اكسيژن نيز مشكلاتي را براي ماهي ايجاد مي‌كند ) اعمال حياتي بدن ماهي ، به نحو بهتر و مطلوب‌تر صورت مي‌گيرد كه مهمترين آنها سوزاندن غذا و توليد انرژي در بدن است .

در اين حالت ، بهيود وضعيت سلامتي ، تغذيه و رشد بهتر ماهيها و سرانجام ، افزايش وزن و توليد مقدار بيشتر ماهي در مزرعه ، از ديگر نتايجي است كه به آنها دست خواهيم يافت .

آب ورودی و پساب

 

تامین ثقلی آب به یک مزرعه پرورش ماهی و سازه های پرورشی آن بسیار مهم می باشد. این عمل باعث صرفه جوی در انرژی و به تبعه آن پایین آمدن زیاد هزینه های تولید می شود. تامین آب سیستم های پرورشی را می توان به دو صورت انجام داد. سیستم های پرورشی یا به صورت موازی (به طور جداگانه) و یا سری می توانند تامین شوند.

اگر مخازن پرورشی متصل شده اند تامین آب به صورت سری است، که آب تازه ابتدا باید برای مخازن یا استخر های که ماهیان جوانتر دارند استفاده گردد، و بعد وارد مخازن یا استخرهای ماهیان بزرگتر شوند.

اگر چه ترتیب مخازن در سری به دفعات تکرار شده، در ساخت مخازن جدید موازی تامین آب باید در اولویت قرار داده شود. به خصوص در مورد آبهای سطحی، ساخت منبع رزروار در بالاترین نقطه از مزرعه پرورش ماهی مدیریت آب را سهل و آسان خواهد کرد. بالا بودن منبع رزروار اصلی همچنین به عنوان یک رسوبگیر آب می باشد. آب منبع رزروار را می توان به سیستم های پرورشی و سازه ها، از طریق کانالهای رو باز یا لوله ها یا از طریق ترکیبی از آنها انتقال داد.

آب پرورشی باید دارای اکسیژن زیاد و دمای مجاز باشد. هوادهی باعث اشباع شدن آب از اکسیژن یا هوا می شود. هوادهی مکانیکی یا تزریق اکسیژن خالص بسیار کار آمد هستند، اما آنها گران می باشند. با این حال، شیوه های ساده ای وجود دارد که می توان اکسیژن آب را افزایش داد.

پساب سازه های پرورشی نیز باید ترجیحاً ثقلی با ساده ترین روش ممکن انتقال یابد. در نقطه ای که آب وارد مخازن و استخرهای پرورشی می شود، باید از توری استفاده گردد. اندازه مش توری یا میله ها طوری باید باشد که نه تنها از فرار بلکه از چسبیدن ماهی نیز جلوگیری کند. آب ورودی و خروجی را می توان با لوله های مختلف، تخته ها و مانکها کنترل نمود.

سازه ها و سیستم های خروجی آب

 

1.توری ها برای جلو گیری از فرار ماهی استفاده می شوند. 2.در مخازن، لوله های خروجی تاشو برای نگهداشتن سطح مورد نیاز آب می باشند.

مانکها با توری ها

 

1.مانک سنتی. 2. مانک باز. در هردو مانک ها با چیدمان موازی تخته ها سطح مورد نظر نگهداری آب تامین می شود.

استخرهای رسوبگیر

1 – استخرهای مستطیلی رسوبگیر 2 – هیدروسیلکون باز 3 – جریان گردابی

بهترین نوع فیلترهای مکانیکی درام فیلترها هستند با راندمان بالا و فضای کمتری را اشغال می کنند

فیلتر بیولوژیکی آب پرورش ماهی

به منظور رشد مقادیر زیادی از باکتری ها یک بیوفیلتر باید سطح وسیعی داشته باشد. مواد تشکیل دهنده یک بیوفیلتر که باکتری ها می توانند در سطح آن رشد کنند ممکن است متفاوت باشد. ماسه، سنگریزه، قلوه سنگ، پلاستیک های مختلف، پوسته نرم تنان و غیره برای این منظور مناسب هستند. مناسب بودن مواد بیوفیلتر ها براساس مقایسه بیشتر بودن سطح نسبت به حجم شان می باشد. بیوفیلتر ها را می توان به صورت مستغرق و یا نوع چکه ای بکار برد.

 

در نوع فیلترهای مستغرق آب باید از اکسیژن اشباع باشد. در نوع چکه ای کمبود اکسیژنی اتفاق نمی افتد. اندازه بیوفیلتر اسیون باید متناسب با تولید ماهی باشد یا به طور دقیقتر به مقدار خوراک استفاده شده بستگی دارد. راندمان بیوفیلتر ها به سطحی که باکتری ها می توانند پرورش یابند بستگی دارد. بر این اساس هر کیلو خوراک به 200 متر مربع سطح بیوفیلتر نیاز دارد. سطح بزرگ در حجمی کوچک و شستشوی آسان از ویژگی های بیوفیلتر خوب می باشد.

سیستم های ضد عفونی آب در پرورش ماهی

 

اشعه فرابنفش (UV) در ضدعفونی آب پرورش ماهی

موثرترین طول موج برای ضد عفونی در آبزی پروری 250 – 270 نانومتر می باشد. نور فرابنفش ایجاد شده توسط لامپ جیوه ای دارای طول موج 253.7 نانومتر برای ضدعفونی آب پرورش ماهی بیشترین راندمان را دارد.

موثر بودن پرتو یو وی بستگی به عوامل زیر دارد:

1 – دمای حباب ( دمای بهینه بین 37 تا 40 درجه سانتیگراد می باشد)و سیستم پرورشی 2 – فاصله حباب تا پاتوژن مورد نظر( کمتر از 5 سانتیمتر ). 3 – قدرت، عمر و تمیزی حباب 4 – نوع و خصوصیات پاتوژن مورد نظر 5 – مدت و شدت تابش 6 – شفافیت آب مزرعه پرورشی

ضد عفونی با ازن در پرورش ماهی

ازن ترکیبی ناپایدار از سه اتم اکسیژن می باشد که در صورت تماس با مولکول آلی و غیر آلی سریعاً ترکیب می شود. ازن با تخریب دیواره سلولی و سیتوپلاسم باعث نابودی سلول ها می گردد. تاثیر ازن به عنوان یک عامل ضد عفونی تابعی از مقدار مصرف و زمان تماس آن می باشد. گاز ازن بسیار ناپایدار با نیمه عمر کمتر از 15 دقیقه می باشد از اینرو باید در مزرعه پرورش ماهی تولید و بلافاصله مصرف شود.

منابع:توسعه فناوری شیلات ، آبزی گستر گرین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *